Nowa alternatywa dla botoksu, czyli wszystko o biostymulacji

medyczny - blog

Nowa alternatywa dla botoksu, czyli wszystko o biostymulacji

Biostymulacja skóry czyli pobudzenie, odżywienie oraz regeneracja! Jest to zabieg odmładzający, przeprowadzany na różne sposoby. W zależności od wybranej metody ma ona służyć ujędrnieniu, oczyszczeniu, a nawet wygładzeniu zmarszczek.

Szybka regeneracja

Dzięki czynnikom stymulującym, takim jak wiązki lasera, bodźce elektryczne, pole magnetyczne czy różne preparaty tkanki są pobudzane do regeneracji i odnowy. Jedną z niekonwencjonalnych metod biostymulacji jest także akupunktura, czyli specjalne nakłuwanie skóry cienkimi igłami. Sama biostymulacja pomaga złagodzić dolegliwości bólowe oraz stymuluje proces odbudowy uszkodzonych tkanek. Jest także stosowana w chorobach przewlekłych, ale potrafi przynosić ulgę również w chorobach psychicznych. W medycynie estetycznej natomiast biostymulacja nie jest jeszcze tak popularna, chociaż efekty są zadowalające. Zabieg ten jest polecany w przypadku: 

  • powstawania zmarszczek,
  • utraty jędrności,
  • szorstkiej skóry,
  • wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skóry,
  • powstałych blizn.

Dodatkowo zwalcza również zmarszczki mimiczne twarzy.

Wielofunkcyjność zabiegu

Podczas biostymulacji klient może zdecydować się na: ujędrnianie i tonizację skóry, jej nieinwazyjny lifting i redukowanie zmarszczek mimicznych, a także drenaż limfatyczny, oraz intensywniejsze odmładzanie. Naświetlanie niskoenergetycznym laserem jest bezbolesne i bezpieczne. Trwa maksymalnie do 30 minut. Jeśli natomiast nasze problemy skórne są większe, warto wówczas wybrać z oferty całą serię zabiegów dla lepszego efektu. W przypadku mniejszych defektów już po pierwszym zabiegu, po kilku godzinach zmniejszają się dolegliwości (czy obrzęk w niektórych wypadkach), ale dopiero po kilku sesjach następuje przyspieszenie gojenia się ran. Po całej serii zabiegów można zauważyć zmianę na lepsze, czyli np. zminimalizowanie rozstępów, blizn czy wygładzenie skóry. Do rodzajów biostymulacji zaliczamy:

  • Osocze bogatopłytkowe - pozyskiwane z krwi pacjenta. Zawarte w osoczu płytki krwi mają wpływ na regenerację komórek oraz przyspieszają ich namnażanie i dojrzewanie. Osocze bogatopłytkowe jest pobierane strzykawką, a następnie wstrzykiwane pod skórę pacjenta. Tak zwany „wampirzy lifting”, dzięki któremu skóra odzyskuje młody i witalny wygląd, poprawia się także koloryt. Dzięki temu zabiegowi osoczem bogatopłytkowym pacjenci pozbywają się zmarszczek i blizn, a upragnione rezultaty pojawiają się do dwóch tygodni po jego przeprowadzeniu.

fot. bvital

  • Biostymulacja laserowa - podczas niej komórki są naświetlane promieniowaniem laserowym. Specjalne urządzenia emitujące dwie długości fali są wykorzystywane do tego, aby poprawić mikrokrążenie układu odpornościowego, regenerację włókien nerwowych oraz żeby przyspieszyć proces podziału komórek. Wszystko to dla lepszego i zdrowszego wyglądu cery. Zabieg jest dość krótki – trwa kilkanaście minut, ale powinnien być powtarzany klikukrotnie, w odstępach 2 dni.
  • Mezoterapia - polega na wprowadzeniu pod skórę składników odżywczych, które stymulują jej regenerację, odżywiają komórki oraz poprawiają wygląd skóry. Często służą do tego specjalne koktajle z witaminą A, C, E, aminokwasy, gliceryna i inne substancje wykazujące dobroczynny wpływ na skórę. Wśród mezoterapii wyróżniamy jej dwa rodzaje. Pierwsza tradycyjnie wykonywana za pomocą strzykawki, z bardzo cienką igłą, tzw. igłowa. Druga natomiast jest z udziałem prądu. Impulsy elektryczne powodują tworzenie w skórze naturalnych kanalików, do których wnikają substancje aktywne zawarte w preparatach. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje więc do odnowy komórkowej zjawisko elektroporacji.