Gęste, mocne i lśniące włosy są nie tylko ozdobą ale też dumą każdej kobiety. Zaniedbane włosy nie tylko sprawiają, że możemy wyglądać gorzej, ale o dziwo, też czuć się gorzej psychicznie.
Oczywiście nie nad wszystkim da się zapanować samemu. Czasem stan włosów zależy w dużej mierze od hormonów, których stan powinien poprawić tylko lekarz. Dużo jednak zależy także od diety i codziennej ochrony włosów.
Niestety stylizacja na gorąco również szkodzi naszym włosom. Oczywiście niektóre kobiety nie wyobrażają sobie codziennego układania włosów bez suszarki i prostownicy/lokówki. Ciepła stylizacja również przesusza włosy i sprzyja ich matowieniu. Dlatego warto zadbać o nie wcześniej, jeśli już decydujesz się na ich ułożenie.
Przy używaniu suszarki (jeśli ma ona taką opcję) ustaw niższą temperaturę i trzymaj ją minimum 20 cm od skóry głowy. Najlepiej, jeśli cale suszenie zaczniesz od najniższej temperatury. Nie trzymaj jej za długo w jednym miejscu! Susz najpierw te ze spodu, susząc je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Od nasady aż po końce. Pamiętaj jednak, że najzdrowsze dla włosów jest naturalne suszenie. Jeśli więc nie musisz wychodzić z domu, pozostaw je samym sobie i zrezygnuj z suszarki.
Na rynku mamy teraz pełno kosmetyków termo ochronnych, które należy nałożyć na wilgotne włosy przed ciepłą stylizacją. Wrócę jeszcze do tematu masek: to właśnie one upiększają włosy i doraźnie poprawiają ich stan. Wnikają w głąb włosa – tam dostarczają mu wszystkich potrzebnych wartości.
Jeśli chodzi o pielęgnację włosów zimą: jeśli nosisz czapkę codziennie, zadbaj, by była ona z dzianiny i nie była obcisła. Nie powinna mocno przylegać do głowy. Jeśli długie włosy zwiążesz gumką, powstrzymasz włosy przed elektryzowaniu się. Poza tym, taka fryzura nie straci swojego kształtu nawet pod czapką.
Ważne jest również, by regularnie podcinać końcówki. Nawet obcięty centymetr robi ogromną różnicę. Nic tak nie niszczy optycznie włosów, jak rozdwojone końcówki. Jeśli zauważyłaś je u siebie, jedynym sposobem na poprawę ich stanu jest jedynie podcięcie ich.
Jeśli regularnie używasz odżywki, pamiętaj, by wspomóc je domową pielęgnacją. Jeśli zauważyłaś, ze twoje włosy są słabsze i wypadają zacznij wcierać olej rycynowy (lub papkę z drobno pokrojonej cebuli) i zmyj to dopiero po dwóch, trzech godzinach. Wszelkie olejki spożywcze pomogą przy elektryzowaniu się włosów.
Pamiętaj, że nawet twoja dieta ma bezpośredni wpływ na stan i kondycję włosa. Zastanów się, w jaki sposób dbasz o nie od środka i pomyśl, jak możesz lepiej o nie zadbać.
Komentarze