Odpowiedni roller poprawi owal twarzy i wspomoże regenerację skóry, a delikatny masażer rozluźni ciało. Które z nich wybrać i jak ich używać?
Renesans rollerów i masażeów
Druga młodość tych akcesoriów właśnie nastąpiła! Mamy szeroką gamę przeróżnych produktów, które możemy stosować na sucho lub mokro. Niektóre z nich wspomogą przy walce z niedoskonałościami, inne zredukują zmarszczki czy worki pod oczami. Jak wybrać odpowiedni dla siebie? Sprawdźcie, który z nich najlepiej odpowiada waszym potrzebom i jak go stosować, by skóra wyglądała świeżo i młodo.
- Masażery
Relaks i poprawa wyglądu skóry w jednym? Te produkty używane reguralnie oprócz rozluźnienia ciała spowolnią procesy starzenia się poprzez naturalny lifting skóry. Usprawnią drenaż limfatyczny i dotlenią skórę, dzięki czemu cera nabierze gładkości i stanie się promienna. W tym celu warto sięgnąć po masażery obrotowe, które doskonale sprawdzają się przy masażu podbródka i owalu twarzy. A co ze zmarszczkami? Na nie też jest sposób! Masażery z dodatkiem naturalnych metali, na przykład z jonami złota, które dodatkowo rozjaśniają cerę doskonale poradzą sobie ze zmarszczakmi. Niektóre masażery podczas masażu emitują drgania, dzięki czemu mięśnie są odpowiednio stymulowane, co poprawia napięcie i sprężystość skóry. Taki sprzęt może być wykorzystywany nie tylko do masażu twarzy, ale również okolic szyi i dekoltu. Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem są masażery ceramiczne. Dzięki przeróżnym kształtom mogą posłużyć do akupresury, czyli metody leczenia dotykiem (górna część masażera) albo do rozcierania skóry (dolna część masażera). Są niezwykle delikatne i łatwe w użytkowaniu. By działały jeszcze skuteczniej, najlepiej wykonywać zabiegi z użyciem ulubionych olejków i kremów.
fot. DDOB Wałek jadeitowy
- Rollery
Używanie rollera sprawia, że mięśnie się odprężają, a ciało powoli się rozluźnia. Dodatkową zaletą jest to, że wspomaga codzienną pielęgnację, a jego regularne używanie ułatwia usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn. Zmniejsza także cienie pod oczami, wspomaga w walce ze stanami zapalnymi skóry czy z niedoskonałościami, a także rozjaśnia ją i nadaje jej zdrowy, młody wygląd. Jedynymi przeciwwskazaniami do jego używania są kruche naczynka, trądzik różowaty i ropne zmiany wypryskowe.
Do najchętniej wybieranych rollerów należą te wykonane z kamienia. Być może dlatego, że zgodnie z tradycyjną medycyną chińską konkretnym kamieniom przypisuje się określone właściwości, np. jadeitowy roller wzmacnia układ limfatyczny i łagodzi infekcje, a rollery z różowego kwarcu niwelują zmarszczki oraz sprawiają, że cera nabiera młodzieńczego wyglądu. Z kolei ametystowe rollery do twarzy są polecane w walce z niedoskonałościami, wspomagają detoksykację i oczyszczanie krwi, a także korzystnie wpływają na układ krążenia. Kamiennego rollera można z powodzeniem używać na sucho – przesuwać nim od środka twarzy, a następnie kierować w stronę jej zewnętrznych części, czyli węzłów chłonnych. Należy tylko pamiętać, by przed użyciem schłodzić roller w lodówce, a także by nie naciskać nim na skórę zbyt mocno.
fot. Hej Tukan Roller miedziany
Można także sięgnąć po rollery wykonane z miedzi czy ze srebra, które mają właściwości lecznicze i bakteriobójcze. Odpowiedni wałeczek z karbowanymi wypustkami pobudza przepływ krwi, pomaga niwelować napięcie mięśniowe, zmniejsza zmarszczki oraz stymuluje produkcję kolagenu. Co więcej, ze względu na większe wypustki działa mocniej niż kamienny roller, a dzięki temu skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Miedziane rollery poleca się stosować na skórę dojrzałą z widocznymi oznakami starzenia. Można ich używać na sucho, ale lepsze efekty uzyskuje się w połączeniu z ulubionymi olejkami lub serum.
Komentarze