Elderm
Sonoforeza – piękna skóra dzięki ultradźwiękom
Sonoforeza to prosty zabieg, który wykorzystuje ultradźwięki. Dogłębnie odżywia i ujędrnia skórę. Najlepsze jest to, że można wykonać ją we własnym domu, zaoszczędzając przy tym czas i pieniądze. Na czym polega sonoforeza?
Sonoforeza – na czym polega?
Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, w którym przy pomocy ultradźwięków aktywne składniki zawarte w preparatach wtłaczane są w głębokie warstwy naskórka. Kosmetyki trafiają głębiej niż tradycyjnie wmasowywane kremy, których cząsteczki są na tyle duże, że pozostają na powierzchni skóry. Ponadto, sonoforeza poprawia przepływ krwi i limfy, wspiera regenerację uszkodzonych komórek, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabiegi stosuje się najczęściej na twarz, szyję i dekolt, ale można je wykonywać również na udach czy pośladkach.
Sonoforeza – wskazania do zabiegu
- Trądzik,
- łojotok,
- przebarwienia,
- rozszerzone naczynka,
- brak elastyczności skóry,
- zmarszczki,
- cellulit.
Najlepszy efekt osiągniemy po serii 8-12 zabiegów. Cera stanie się widocznie rozjaśniona, nawilżona, elastyczna, gładsza i ujędrniona. Często już po jednym zabiegu efekty są widoczne.
Sonoforeza - przebieg zabiegu
W gabinecie kosmetycznym sonoforezę poprzedza zwykle peeling kawitacyjny, który dogłębnie oczyszcza skórę i usuwa martwy naskórek. Na tak przygotowaną skórę kosmetyczka nakłada specjalny żel, ampułki z witaminami czy kwasem hialuronowym i masuje twarz urządzeniem ultradźwiękowym. Zabieg trwa 10-20 minut. Cena to 40-70 zł.
Sonoforeza w domu
Urządzenie do sonoforezy to koszt około 150-200 zł. Najczęściej jest wielofunkcyjne i można nim także wykonać peeling kawitacyjny. Sumienne i systematyczne przeprowadzanie sonoforezy w domowym zaciszu przyniesie znakomite efekty. Jak wykonać zabieg? Najpierw należy oczyścić twarz. Następnie nakładamy specjalny kosmetyk – na rynku znajdziemy wachlarz preparatów stworzonych do przeprowadzania sonoforezy. Zabieg przeprowadza się ciągłym ruchem, bez zatrzymywania. W czasie jego trwania będziemy czuć przyjemne ciepło i wibracje. Ważne jest, by omijać okolice oczu.
Sonoforeza – przeciwwskazania
- Ciąża;
- metalowe elementy w ciele (rozrusznik serca, aparat ortodontyczny),
- niewydolność krążenia,
- infekcja,
- nowotwory,
- epilepsja.
Sonoforeza to łatwy, szybki i efektywny zabieg, który z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie w domu. Zaoszczędzisz przy tym czas i pieniądze, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.