Joga twarzy - wykonywanie tego rodzaju gimnastyki poprawia ukrwienie w obszarze twarzy, co powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie komórek, ale nie tylko. Jakie są jeszcze plusy tego ćwiczenia?
Niekonwencjonalna gimnastyka
Te ćwiczenia poprawią nie tylko wygląd cery, ale także cały owal twarzy. Joga ma na celu nie tylko rozluźnienie mięśni i pomoc w usunięciu z nich toksyn, ale także wyraźne napięcie skóry, redukcję przebarwień i wygładzenie zmarszczek. Ten rodzaj gimnastyki polega na wykonywaniu ruchów, które angażują poszczególne mięśnie twarzy. Regularnie stosowana pozwala zwiększyć ich objętość i jędrność, co objawia się poprawą wyglądu całej twarzy. Ważny jest również fakt detoksykacji komórek, na skutek zwiększonego i sprawniejszego przepływu krwi, spowodowanego pobudzeniem mięśni. Ponadto ćwiczenia pozwalają rozluźnić się i zmniejszyć napięcie wywołane codziennym stresem.
Popularność tego rodzaju jogi stale się zwiększa, jak ją wykonywać? W chwili rozpoczęcia ćwiczeń należy pamiętać, aby nasze mięśnie były rozluźnione. Zaczynamy tak samo, jak w przypadku innego rodzaju aktywności fizycznej, czyli od krótkiej rozgrzewki. Zaleca się również ćwiczenie prawidłowego oddechu, gdyż jest on podstawą wszystkich typów jogi. W ramach rozluźnienia twarzy można np. kilkakrotnie ruszać żuchwą w prawo i w lewo oraz chwilami starać się nie poruszać żadnym mięśniem, patrząc w wybrany punkt. Dodatkowo możemy dotykać językiem tylnej ściany dolnych zębów i starać się wywierać na nie nacisk. Dobrym sposobem jest także delikatny masaż, w czasie którego wsmarujemy w twarz krem lub oliwkę. Kiedy mięśnie są już gotowe, możemy przystąpić do pracy. Gama ćwiczeń jest szeroka, a wszystko zależy od tego, jakie chcemy uzyskać efekty.
- Jeżeli chcemy pozbyć się niechcianego, drugiego podbródka to poleca się następujące ćwiczenie: należy przekręcić głowę w prawo, unieść podbródek i patrząc w górę otworzyć usta. Jednocześnie powinno się dotknąć językiem podniebienia i przełknąć ślinę. To samo ćwiczenie wykonujemy w drugą stronę. Powtarzamy trzy lub cztery razy w obu kierunkach.
- Jeśli chcemy, aby nasze usta stały się pełniejsze bez wstrzykiwania w nie botoksu, na pewno przyda się nam kolejne ćwiczenie: należy wziąć głęboki oddech przez nos i powoli wypuszczać powietrze przez usta, układając je w charakterystyczny dzióbek. Powtarzamy trzy-cztery razy, a następnie przystępujemy do drugiego etapu. Powietrzem, jakie zostało pobrane przez nos, wydymamy górną wargę, którą lekką przytrzymujemy dwoma palcami. Wykonujemy trzy lub cztery powtórzenia, po czym rozluźniamy mięśnie.
- Owal twarzy świetnie modelują ruchy przypominające te stosowane w czasie golenia. W celu ich wykonania należy zamknąć usta, wyobrazić sobie, że przystępujemy do golenia zarostu i przesunąć policzek wraz z wargami najpierw w prawo, a następnie w lewo. W każdą ze stron wyginamy twarz przez ok. pięć sekund i wykonujemy po pięć powtórzeń.
Komentarze