Jak być glam
Jak zregenerować zniszczone końcówki włosów?
Każdy fryzjer powie jedno – ścięcie włosów jest najlepszym sposobem na pozbycie się niezdrowych, zniszczonych końcówek. Dlaczego zadbanie o nie jest takie ważne? Narażają zdrową część włosów, przyczyniają się do większego przetłuszczania i wysuszania. Dla tych, którym marzą się długie, piękne i lśniące włosy przygotowaliśmy kilka sposobów na domową pielęgnację. Gotowi?
Najlepsze maseczki
Maseczka z jajkiem. Jeśli Twoje końcówki rozdwajają się i przez to wyglądają na zniszczone i matowe – warto sięgnąć po produkty, które zamkną łuskę włosa i powstrzymają przed dalszym uszkodzeniem. Idealnym rozwiązaniem będzie wybranie tłustych olejów, które nawilżą i zregenerują zniszczone włosy. Do wykonania maseczki na zniszczone końcówki włosów należy przygotować:
- 1 żółtko,
- łyżkę olejku rycynowego,
- łyżkę oliwy z oliwek.
Wszystkie składniki należy wymieszać i nałożyć na zniszczone końcówki. Potrzymać chwilę na włosach i spłukać – warto zrezygnować wtedy z odżywki w formie olejku. Po umyciu głowy można użyć lekkiej odżywki bez spłukiwania. Nie obciąży to dodatkowo włosów, a zadba o ich inne potrzeby. Porada dla blondynek: przy tym kolorze włosów warto dodać do maseczki sok z połowy cytryny.
Maseczka z majonezu. Przygotowania do niej będą wyglądać trochę inaczej: na początku trzeba je zwilżyć, a następnie osuszyć ręcznikiem, by nie kapały. Następnie należy nałożyć na nie pół szklanki majonezu i pozostawić na 20 minut. Warto je później dokładnie umyć, ponieważ majonez może pozostawić na włosach zapach octu. Po wysuszeniu od razu można zauważyć, że włosy są wyraźnie nawilżone i odżywione.
(fot. WeselnyBox )
Wcierki do uszkodzonych końcówek
Niektóre olejki, które mamy w kuchni, skutecznie zamkną łuskę włosa i zapobiegną dalszemu rozdwojeniu się. Lepszy efekt uzyskamy, jeśli będziemy je regularnie wcierać pół godziny przed umyciem włosów. Jakie preparaty najlepiej wybrać?
- czystą lanolinę,
- olejek kokosowy,
- olejek rycynowy,
- olej cytrynowy,
- oliwę z oliwek.
W celu zwiększenia intensywności działania preparatów warto je wcześniej podgrzać – wystarczy rozetrzeć je w dłoniach szybkimi ruchami, by następnie wetrzeć w te partie włosów, które najbardziej tego potrzebują. Będą one wyraźnie odżywione, nawilżone i przede wszystkim - błyszczące, co świadczy o ich zdrowiu.
Zadbaj o włosy nie tylko z zewnątrz
Jeśli chcemy mieć piękne i zadbane włosy, to warto wprowadzić do diety produkty bogate w witaminy z grupy A, B i E. Trzeba pamiętać też o uzupełnianie cynku i żelaza. W takiej diecie nie można unikać nabiału – nawet to, które znajdziemy w mleku, serze czy drobiu wystarczy, by nasze włosy rosły silniejsze i zdrowsze. Zdarza się, że w najgorszych przypadkach warto zrobić morfologię - zdarza się, że problemy z włosami są objawem choroby.