Niewiele osób wie, że siemię lniane można stosować na włosy! Dlatego zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!
Zdrowe włosy to podstawa
Wiedzieliście o tym, że stosując siemię lniane sprawimy, że nasze włosy staną się cudownie nawilżone i zregenerowane? Pamiętajmy również, że koktajl z siemieniem lnianym zapobiegnie wypadaniu włosów, a także pobudzi ich porost. Produkt idealny?
Domowe maseczki i płukanki pomogą Wam uzyskać pożądany efekt! Siemię lniane nawilża pasma włosów, odżywia je i przywraca im zdrowy wygląd. Jest idealnym rozwiązaniem dla włosów suchych, szorstkich, zniszczonych i matowych. Poza tym siemię lniane zmniejsza rozdwajanie końcówek. Co więcej, regularne stosowanie pomaga w rozwiązaniu problemu przetłuszczających się włosów. Przyspiesza ponadto wzrost włosów i przywraca komfort skórze głowy, przede wszystkim ze względu na nawilżenie. Włosy dzięki stosowaniu siemienia lnianego będą:
- nawilżone,
- miękkie i jedwabiste w dotyku,
- szybciej rosnąć,
- mocne i gęste,
- dłużej wyglądać świeżo,
- bez łupieżu.
fot. Elle
Jak przygotować siemię lniane?
Możemy zrobić z niego koktajl! Jest to bardzo proste i efektowne, jeżeli pijemy go regularnie. Należy gotować dwie łyżki siemienia lnianego w szklance wody przez 15 minut. Po tym czasie ugotowane siemię lniane przecedzamy przez sitko i odstawiamy płyn do wystygnięcia. Koktajl z siemienia lnianego na włosy można wypić z sokiem bananowym lub malinowym do smaku. Wpływ siemienia lnianego na włosy będzie widoczny po ok. 2 miesiącach systematycznej kuracji. Najlepiej pić go codziennie rano podczas śniadania.
Maseczka z siemienia lnianego - wystarczy, że dwie łyżki ziaren lnu zalejemy szklanką wody i na małym ogniu będziemy gotować przez ok. 10 minut. Gotową miksturę następnie trzeba przecedzić przez gęste sitko lub gazę. Jeżeli mieszanka jest zbyt gęsta, można dodać odrobinę wody dla wyrównania proporcji. Maseczka musi osiągnąć konsystencję kisielu. Następnie nakładamy ją na wilgotne włosy i skórę głowy. Aby wzmocnić działanie mikstury, warto nałożyć na głowę foliowy czepek. Wystarczy godzina i spłukujemy naszą miksturę.
Płukanka z siemienia lnianego. Jest to podobny proces do przygotowywania maseczki. Różnica polega na tym, że do płukanki należy dodać znacznie więcej wody, aby jej konsystencja nie była zbyt gęsta. Płukankę należy stosować podczas mycia włosów, najlepiej po ostatnim płukaniu. Aby efekty były jak najlepsze, płukanki nie powinno się zmywać z włosów.
Po stosowaniu maseczek, wcierek lub płukanek z siemienia lnianego możemy spodziewać się, że nasze włosy będą nawilżone, miękkie, bez łupieżu, a także, że dłużej będą wyglądały świeżo!
Komentarze