Ten krótki masaż twarzy odmłodzi cię aż o dekadę! Działa relaksacyjnie, wygładza zmarszczki, zmniejsza napięcia mięśniowe oraz opuchliznę. Masaż możesz wykonać samodzielnie podczas codziennej wieczornej pielęgnacji. Przekonaj się, jak łatwo zadbać o swój komfort i zdrowie.
Na czym polega masaż tanaka?
Masaż twarzy tanaka został opracowany przez japońską kosmetolog - Yukoko Tanaka'e. Polega on na odpowiednim nacisku na twarz, podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Należy wykonać go na dobrze nawilżonej skórze twarzy. Warto zastosować olejek, aby skóra nie została podrażniona. Masaż tanaka nie powinien powodować bólu, a uczucie przyjemności.
Codzienne wykonywanie masażu tanaka nie tylko odpręży i zrelaksuje twoją napiętą twarz, ale również przyczyni się do poprawy wyglądu i stanu skóry twarzy, a w rezultacie stanie się ona wyraźnie zdrowsza i promienna.
Tanaka jest doskonałym narzędziem do poprawienia owalu twarzy. Regularny masaż wysmukla twarz i nadaje jej młody i świeży wygląd.
fot. pinterest.com
Masaż tanaka - wykonanie
Zanim przystąpisz do wykonywania masażu, dokładnie oczyść skórę twarzy i zadbaj o jej dogłębne nawilżenie. Aby uniknąć niepotrzebnych podrażnień cery, zastosuj olejek, którego właściwości najbardziej odpowiadają twoim problemom skórnym. Każdy krok masażu należy powtórzyć trzykrotnie, jednak jeśli zauważasz, że któraś strefa twarzy wymaga więcej uwagi, możesz powtórzyć ruch nawet pięciokrotnie.
Tanaka krok po kroku
- Rozgrzanie limfy.
- Masaż czoła.
- Masaż okolic oczu.
- Masaż okolic ust.
- Masaż wyszczuplający nos.
- Niwelowanie bruzd nosowo-wargowych.
- Poprawa krążenia limfy.
- Modelowanie podbródka.
- Poprawa owalu twarzy.
- Konturowanie twarzy.
- Masaż podnoszący wszystkie mięśnie twarzy.
- Masaż czoła.
Pierwsze efekty zauważysz już po kilku tygodniach. Skóra stanie się wyraźnie jędrniejsza, uporasz się z podwójnym podbródkiem, zniwelujesz napięcia mięśniowe oraz widocznie poprawisz owal twarzy.
Kto nie powinien wykonywać masażu tanaka?
Przeciwwskazaniem do wykonywania masażu jest trądzik, opryszczka oraz wszelkie stany zapalne, również w jamie ustnej. Unikać go również powinny osoby cierpiące na nadciśnienie, nadczynność tarczycy, miażdżycę, zakrzepicę oraz choroby nowotworowe. Nie powinien być wykonywany w trakcie występowania wysokiej temperatury ciała, powiększonych węzłów chłonnych, zapalenia przyzębia, migdałków oraz żył. Nie jest zalecany osobom z cerą naczynkową oraz kobietom w ciąży.
Wzmożona czujność powinna zostać zachowana po jakichkolwiek zabiegach kosmetycznych, w szczególności takich jak mezoterapia, zabieg wstrzyknięcia botoksu, kuracja kwasem hialuronowym oraz po zabiegach z użyciem nici liftingujących.
Masaż tanaka najlepiej wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej już po dwudziestym roku życia, aby przeciwdziałać przedwczesnemu procesowi starzenia się skóry. Jednak nie zmienia to faktu, że wykonywać go mogą osoby w każdym wieku. Efekty masażu zawsze będą równie spektakularne.
Komentarze