Jeśli chcesz pozbyć się niedoskonałości skóry twarzy, koniecznie poznaj, być może nieznane ci dotąd, właściwości witaminy C. Ten specyfik rekomendowany jest dla każdego typu cery!
Witamina C - właściwości
Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy nie tylko wspomaga układ odpornościowy, bo stosowana na skórę twarzy, może przynieść spektakularne efekty.
Specyfik na przebarwienia
Posiada właściwości rozjaśniające, więc pokochają ją osoby borykające się z niechcianymi przebarwieniami potrądzikowymi, przebarwieniami wynikającymi z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, jak i zmianami hormonalnymi wywołanymi np. chorobami narządów regulujących wydzielanie hormonów, bądź ciążą. Kwas askorbinowy ujednolica koloryt cery oraz sprawia, że cera poszarzała odzyskuje blask.
Witamina młodości
Witamina C jest substancją stymulującą wydzielanie kolagenu, dzięki czemu skóra nie traci utrata elastyczności jest opóźniona. Skóra jest wyraźniej gładsza i bardziej napięta, a zmarszczki powierzchniowe są widocznie spłycone.
Ochrona i nawilżenie
Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, rekomendowana jest cerom tłustym i trądzikowym. Witamina C niweluje drobne niedoskonałości i wspomaga proces odnowy warstwy lipidowej skóry. Stosowana wraz z kosmetykami chroniącymi przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB, wspomaga fotoprotekcję skóry.
Witamina C jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, co oznacza, że niweluje działanie wolnych rodników, które są sprawcami poważnych zmian w komórkach. Wolne rodniki powstają wskutek działania szkodliwych promieni słonecznych, zanieczyszczeń powietrza oraz stresu.
Pokochają ją posiadaczki cery naczynkowej oraz ze skłonnością do występowania rumienia. Kwas askorbinowy uszczelnia naczynia krwionośne. Sprawdzi się również w przypadku cery dojrzałej, ponieważ z wiekiem, naczynka krwionośne stają się bardziej wrażliwe i kruche.
Chroni skórę przed wysuszeniem, dzięki działaniu nawilżającemu.
fot. kobieta.onet.pl
Witamina C - codzienna pielęgnacja skóry
Witaminę C stosować mogą zarówno dwudziestolatki, jak i osoby dojrzałe. Stosowana regularnie przynosi oczekiwane efekty.
Kiedy stosować?
Witamina C w pielęgnacji skóry twarzy, może być wykorzystana codziennie. Jest to nawet wskazane, ponieważ najlepsze efekty przyniesie regularna aplikacja substancji. Można łączyć ją wraz z kosmetykami zawierającymi filtr UV, ponieważ dodatkowo wspomaga proces ochrony przeciwsłonecznej. W przeciwieństwie do niektórych substancji przeznaczonych do pielęgnacji, może towarzyszyć nam przez cały rok, niezależnie od poziomu nasłonecznienia.
Najpopularniejszą formą kosmetyku pielęgnacyjnego zawierającym wysokie (15 procentowe) stężenie substancji jest serum z wit. C. Należy nakładać je na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, zamykając pielęgnację kremem nawilżającym. Witamina C stosowana może być rano lub wieczorem. Należy jednak zwrócić uwagę na inne używane podczas kuracji kosmetyki, ponieważ nie wszystkie mogą być łączone z kwasem askorbinowym.
Jeśli zdecydujesz się na aplikację podczas porannej pielęgnacji, wskazane jest, by po zaaplikowaniu serum, zabezpieczyć skórę dodatkową warstwą ochrony, za pomocą kosmetyku z filtrem UV. Witamina C wspomaga też działanie retinolu, jednak nie należy stosować tych dwóch substancji jednocześnie. Jeśli serum z wit. C stosujesz rano, retinol zastosuj wieczorem. Jeśli posiadasz cerę wrażliwą, zdecyduj się na aplikację obu kosmetyków naprzemiennie, co drugi dzień.
Podobnie należy postępować z popularnym niacynamidem. Tak, jak w przypadku retinolu, nakładaj kosmetyki o różnych porach dnia.
fot. thechilltimes.com
Przeciwwskazania do stosowania kosmetyków z wysokim stężeniem wit. C
Ogromną zaletą witaminy C jest zasadniczy brak przeciwwskazań do włączenia jej do swojej pielęgnacji. Może być stosowana przez kobiety ciężarne, jednak nie powinna być zbyt często wybieraną substancją do pielęgnacji skóry dzieci.
Witamina C rewelacyjnie zadziała na delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu. Pamiętaj jednak, żeby na tym obszarze nie stosować produktów o wysokim stężeniu. Wybierz nieco bardziej neutralną formę kosmetyku.
Kwas askorbinowy w gruncie rzeczy jest bezpieczny, jednak wobec wszystkiego, czego dostarczamy naszemu organizmowi, trzeba zachować czujność i obserwować, czy nie występują niepożądane skutki sięgnięcia po dany kosmetyk.
Komentarze