Wcierka do włosów może zdziałać cuda

Super Express

Wcierka do włosów może zdziałać cuda

Wcierka do włosów popularnością nadal ustępuje odżywkom czy maskom. A szkoda, bo jej regularne stosowanie może znacząco poprawić kondycję naszych włosów. Jak stosować wcierki?

Regularne stosowanie wcierek do włosów stymuluje cebulki włosów do wzrostu, nawilża skórę głowy, pomaga zwalczyć łupież i łagodzi stany zapalne. Dzięki nim włosy są odżywione, nabierają blasku i sprężystości.

Czym jest wcierka do włosów?

Wcierka do włosów przypomina odżywkę w płynie. Najczęściej dostaniemy ją w butelce z atomizerem lub pipetką. Wcierkę aplikuje się ją bezpośrednio na skórę głowy. Produkty te najczęściej zawierają witaminy z grupy B, wyciągi z bursztynu, pokrzywy, skrzypu polnego, glinki i hydrolaty roślinne.

Wcierka do włosów:

  • odżywia cebulki włosowe,
  • zapobiega puszeniu się włosów,
  • stymuluje wzrost nowych włosów,
  • regeneruje i nawilża skórę głowy,
  • pomaga zwalczyć łupież i stany zapalne skóry głowy,
  • nadaje włosom zdrowy połysk.

Po kosmetyk warto sięgnąć w przypadku osłabionych, matowych i zniszczonych włosów, pozbawionych objętości. Wcierki pomogą również zapanować nad nadmiernym wypadaniem kosmyków.


fot. Kobieta.pl

Wcierka do włosów – którą wybrać?

Wcierki zawierające oleje mogą obciążać włosy i pozbawić je objętości. Tego rodzaju kosmetyki stosuje się kilka godzin przed planowanym myciem włosów. Osoby, które mają przetłuszczającą się skórę głowy powinny unikać podobnych produktów.

Wcierki z ziołami w składzie można stosować na umyte włosy. Dodadzą objętości i ułatwiają rozczesywanie. Tego typu produktów nie powinny stosować osoby, które farbują włosy – wcierka może wypłukać kolor.

Domowy przepis na wcierkę do włosów

Wcierkę do włosów można przygotować samodzielnie i stosować nawet dwa razy dziennie. Jedną ze skuteczniejszych mieszanek jest skrzyp polny i pokrzywa. Wystarczy łyżeczkę skrzypu oraz pokrzywy zalewać gorącą wodą i parzyć przez 20 minut. Po tym czasie napar odcedzamy i zostawiamy do ostygnięcia. Gotową miksturę  nakładamy bezpośrednio na skórę głowy i dokładnie wmasowujemy. Najlepiej stosować ją, gdy mamy suche włosy, ponieważ woda osłabia działanie wcierki.

Dowiedz się więcej o działaniu skrzypu polnego na włosy.