Jedzenie ziemi?! Dla wielu osób to baaardzo dziwny pomysł. Tak by było w przypadku jedzenia normalnej ziemi. Jednak tym razem chodzi o ziemię okrzemkową. Sprawdź, jakie ma właściwości lecznicze!
Korzyści dla zdrowia
Ziemia okrzemkowa - nazywana również ziemią diatomową. Jest to miękka skała organogeniczna, czyli złożona w większości z pancerzyków glonów jednokomórkowych zwanych okrzemkami. Ma ona postać białego lub żółto-białego pyłu. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Posiada także właściwości lecznicze i kosmetyczne. Jakie? Przede wszystkim pomaga w detoksykacji organizmu, ale nie tylko!
- Obniża poziom złego cholesterolu,
- chroni przed osteoporozą,
- wzmacnia naczynia krwionośne,
- wspomaga trawienie,
- pomaga w pozbyciu się przykrego zapachu z ust,
- poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.
Jest ona uznawana za skuteczny, a jednocześnie bardzo bezpieczny suplement diety.
fot. Poradnik Zdrowie
Ziemia okrzemkowa na odchudzanie
Efekty stosowania ziemi okrzemkowej na odchudzanie są widoczne już po kilku miesiącach stosowania preparatu. Rezultaty są zdumiewające! Rola ziemi okrzemkowej w procesie utraty zbędnych kilogramów jest bezpośrednio powiązana z detoksykacją. Dzieje się tak za sprawą oczyszczania ścian jelit. Pozbywamy się wszystkiego, co ma na nie negatywny wpływ. Efekty stosowania ziemi diatomowej na odchudzanie sprowadzają się do regularnych wypróżnień i prawidłowej pracy całego układu pokarmowego.
W skład ziemi okrzemkowej wchodzi przede wszystkim:
- krzemionka,
- poza tym jest ona bogata w wapń,
- sód,
- magnez,
- i żelazo.
Aktualnie nie ma żadnych dostępnych danych na temat przeciwwskazań dotyczących stosowania ziemi okrzemkowej. Nie odnotowano żadnych niepożądanych i negatywnych skutków stosowania preparatu, oczywiście pod warunkiem, że jest to ziemia okrzemkowa spożywcza i nie jest używana w nieodpowiednich, za dużych dawkach. Warto jednak pamiętać, że diatomit z łatwością pochłania wodę, dlatego należy pić minimum 2 litry wody dziennie.
W Polsce ziemię okrzemkową można spotkać w okolicach Łodzi, Poznania, czy Jaworniku Ruskim w województwie podkarpackim, gdzie jest wydobywana. Jej cena różni się w zależności od pojemności opakowania i producenta. Najtaniej produkt można kupić za 20 zł, najdrożej za około 60 zł.
Komentarze