Hennowanie jest naturalną metodą koloryzacji, używaną od wieków. Dlaczego warto się nią zainteresować oraz jak wpływa na włosy?
Kilka słów o hennie
Sproszkowana roślina, inaczej Lawsonia Inermis, znana jest już od czasów starożytności. Zawiera ona witaminy A, B i D oraz wiele innych drogocennych składników, takich jak kwas linolowy i oleinowy, błonnik, potas, magnez, wapń oraz liczne enzymy. Właśnie dzięki temu bogatemu składowi można nie tylko uzyskać piękny i intensywny kolor na włosach, ale także je odżywić.
fot. Gazeta.pl
Henna - jakie daje możliwości?
Aby urozmaicić gamę kolorów, jakie możemy uzyskać dzięki stosowaniu henny, często dodaje się do niej inne barwniki, jak na przykład niebieskie indygo czy amlę. Możemy przez to uzyskać odcienie od jasnego blondu po głęboką czerń.
Należy jednak wiedzieć, że roślina ta nie rozjaśni naturalnego koloru włosów. Hennownie ma na celu podbicie go, tak by wyglądał korzystniej. Możliwe jest natomiast przyciemnienie lub wzbogacenie go o piękne miedziane lub kasztanowe odcienie. Stopień intensywności pigmentacji zależy głównie od rodzaju intensywności henny. Można wybrać tą bardziej lub mniej skoncentrowaną.
Plusy i minusy henny
Niewątpliwą zaletą koloryzacji jest jej łagodność dla włosów. Mimo swojej intensywności, nie wyrządza tylu szkód co farba chemiczna, a jest w stanie pokryć siwe włosy.
Nie jest to jednak metoda dla wszystkich. Osoby, które spodziewają się spektakularnej zmiany powinny mieć na uwadze, że henna ma swoje ograniczenia i nie można nią dokonać drastycznych zmian. Po zabiegu można spodziewać się lekkiego przesuszenia włosów. Niektórzy narzekają, że farbę roślinną ciężko się nakłada i ma nieprzyjemny zapach. Co najważniejsze, raz nałożona bardzo ciężko się wypłukuje i może powodować problemy z późniejszym rozjaśnieniem kosmyków.
Niemniej jednak zalety zdecydowanie przeważają nad kilkoma negatywnymi skutkami. Hennownie jest najbardziej naturalną i bezinwazyjną metodą koloryzacji, dlatego warto się z nią zapoznać.
Komentarze