Zdrowa, szczupła sylwetka jest marzeniem większości osób. Niestety, kojarzy się to głównie z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą. Na szczęście czasem nawet drobne zmiany mogą pomóc osiągnąć wielkie rezultaty. Co należy zrobić w tym kierunku?
Na pierwszy strzał idzie cukier. Znajduje się on w większości produktów, które kupujesz na co dzień. Dlatego zaczynając zdrowy tryb życia warto czytać skład kupowanego jedzenia i unikać takiego, w którym znajdziesz: cukier, syrop glukozowo-fruktozowy. Następnym krokiem powinno być odzwyczajenie się od słodzenia swoich ciepłych napoi.
Jeśli gorzka kawa czy herbata ci nie smakują, to znaczy, że tak naprawdę nie lubisz samych napoi, a jedynie cukier w nich zawarty. W takim przypadku może lepiej przerzucić się na zwykłą wodę lub z dodatkiem cytryny czy innych ulubionych owoców?
Drugim najczęstszym dodatkiem do kupowanej żywności jest sól. Jak mówią lekarze: powinniśmy ograniczyć spożywanie soli do płaskiej łyżeczki dziennie. Jej nadmiar zatrzymuje wodę w organizmie, co może wydawać się przybyciem kilogramów.
Sól można zastąpić pieprzem i innymi zdrowymi przyprawami. Jeśli nie wyobrażasz sobie jakiegoś posiłku bez soli, użyj jej tylko szczyptę. Poszukaj innych dodatków, które ulepszą twoje posiłki.
W końcu słodycze. To tak naprawdę nic innego niż puste kalorie, które nie mają w sobie żadnych składników odżywczych. Warto więc postanowić sobie zrobić od nich przerwę. Takie wyrzeczenie powinno być ograniczone czasowo: 2 tygodnie, miesiąc. Jeśli widzisz koniec, będzie ci łatwiej to znieść.
Wiele osób zauważyło, że po 2 tygodniach odstawienia słodyczy organizm przestaje się ich domagać. Tym samym dużo łatwiej jest utrzymać dietę i zobaczyć zmiany w swojej sylwetce.
Rozgrzewające przyprawy, takie jak chili do obiadu, imbir do herbaty oraz cynamon do kawy, pomogą przyśpieszyć metabolizm. Podobnie działa zielona, liściasta herbata. Co ciekawe, 2 kubki kawy również są w stanie przyśpieszyć metabolizm, który przełoży się na szybsze tracenie kilogramów.
Białko dodane do każdego posiłku pomoże zachować uczucie sytości na dłużej. Zasada może być prosta: jajka na śniadanie, mięso na obiad i ryba na kolację. Do każdego posiłku warto dołożyć węglowodany złożone.
Jeśli już jesteśmy przy śniadaniu: pamiętaj, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie warto go pomijać. Noc jest długą głodówką dla naszego ciała, którą musimy w końcu przerwać. Dostarczenie mu posiłku wyraźnie rozkręci metabolizm. Duże, pożywne śniadanie pomoże zjeść mniej w ciągu reszty dnia.
Komentarze